Матеріал виготовлення меблів Stoyki-pro - МДФ плита
Деревно-волокниста плита середньої щільності (MDF; англ. Medium Density Fibreboard іноді застосовують трансліт: МДФ) - плитний матеріал, що виготовляється методом сухого пресування дрібнодисперсної деревної стружки при високому тиску та температурі. Як сполучна використовуються карбамідні смоли, модифіковані меламіном. Це забезпечує дуже низьку емісію формальдегіду, яку можна порівняти з емісією натуральної деревини (клас емісії формальдегіду — Е1).
Промислове виробництво МДФ було розпочато США у 1966 р. У Росії випуск розпочали 1997 р. Лідером з виробництва МДФ у світі Китай.
У процесі виробництва МДФ можна надавати спеціальні властивості: вогнестійкість, біостійкість, водостійкість. МДФ в 1,3-1,5 разів дорожчий за ДСП ДСтП, проте, використовувати матеріал набагато вигідніше, тому що в МДФ мінімізовано багато недоліків, зокрема: у багато разів менше виділяються небезпечні для здоров'я речовини — не більше 10 мг зі 100 г сухої поверхні плити. Крім того, міцність МДФ в 1,8—2 рази вища за міцність деревно-стружкових плит.
Щільність матеріалу складає від 600 кг/м3 до 800 кг/м3.
В основному МДФ використовується при виробництві меблів, для обробки приміщень, наприклад, у вигляді стінових панелей, економпанелей для торгових приміщень та ламінованого покриття для підлоги (т. н. ламінату). МДФ добре підходить для виготовлення корпусів акустичних систем, оскільки він дешевий у виробництві, має однорідну структуру та легко обробляється. МДФ використовують у виготовленні шаф, зокрема фасадів з елементами різьблення, при обробці виділяє не стружку, а пил, тому ідеальний для фрезерування порожнин різної глибини, криволінійних отворів та інших криволінійних форм. Використовується МДФ для виробництва тари та коробок для подарунків (особливо розвинене в Китаї).
Найчастіше МДФ реалізується без покриття (фасадний МДФ покритий білим тонким пластиком з одного боку), тому вимагає додаткових витрат при роботі з ним. Плити покриваються емаллю або пластиком, що робить вироби із МДФ значно дорожчими, ніж із ДСП.
Джерело: https://ua.wikipedia.org/wiki/Деревоволокниста_плита_середньої_щільності
Залишіть свій коментар