Доброго часу доби шановні меломани та просто поціновувачі гарної музики. Сьогодні розглянемо три основні питання, які мучать або просто незрозумілі любителям та власникам Hi-Fi та High-End акустичних систем.
Отже, що таке стійка під акустику?
Стійки під акустичні системи - це складні спеціально розраховані конструкції з надзвичайно низькою частотою власного резонансу. Виготовляють досить масивними застосовуючи різні матеріали (різні породи дерева, MDF, метал, скло, акрил і т.д.). В основному самі опори на стійках під акустику роблять порожнистими, щоб згодом можна було заповнити піском або дробом, домагаючись при цьому зниження вібрації і роблячи стійку майже абсолютно інертною. Для якісної вібро розв'язки застосовують спеціальні металеві шипи або гумові підкладки на нижній і верхній плитах. Також для зручності та кращого візуального сприйняття виробники роблять кабель-канал прихованим (частіше вбудованим в опору). Ось загалом і вся інформація щодо цього питання. Як кажуть коротко, але інформативно.
Навіщо потрібні стійки для акустики?
Я думаю все рано чи пізно стикалися (зіштовхнуться) з однією проблемою: чому при прослуховуванні улюбленої музичної композиції (жанру) або кінофільму створюється відчуття дисбалансу стереокартини, як і акустична система була придбана гідна і приміщення обладнане, але звук все одно не приносить гармонії та комфорту . Усе це відбувається внаслідок вібрацій тощо. "Паразитного" резонансу.
Так звідки береться це «диво» – вібрації? Відповім коротко (що б не нудити шанованих поціновувачів!!!)
Частина вібрацій передається корпусу від низькочастотного динаміка здійснює зворотно-поступальні рухи. Інша частина вібрацій передається корпусу від коливань внутрішнього повітряного об'єму акустичних систем, при цьому корпус акустичної системи починає вібрувати і теж випромінювати звук подібно до динаміків. Якщо Ви поставите вібрують колонки на полицю, стіл або будь-який інший предмет меблів для цього не призначений, то він у свою чергу отримає вібрації від колонок і теж почне випромінювати звук, тим самим посиливши і без того плачевний стан речей. Корпус вібрує та випромінює звук у вузькій смузі частот поблизу основної власної частоти резонансу. Таке додаткове вузькосмугове випромінювання звуку призводить до порушення загального тонального балансу акустичних систем, деякі частоти починають звучати голосніше за інших і звук стає неточним і не натуральним, а тембри музичних інструментів змінюються до невпізнання, втрачаючи свою індивідуальність. Корпус випромінює звук на всі боки, тому з'являються додаткові перевідображення від стін та стель, внаслідок чого трохи порушуються фазові характеристики звуковідтворення та «розмивається» стереокартину. Але це лише півбіди. Справа в тому, що корпус "звучить" не одночасно з динаміками, а з невеликою затримкою. Частина музичної енергії як би на якийсь час затримується в ньому, а потім вивільняється у вигляді звуку тоді, коли динамік цей звук вже не відтворює. Таким чином порушуються тимчасові характеристики звуковідтворення і музика з'являється «шлейф» післязвучання якого немає в записі.
Як бачите, вібрації акустичної системи спотворюють звук, змінюють тональний баланс, спотворюють тимчасові та фазові характеристики звуковідтворення, «розмивають» стереокартину. Всі ці спотворення призводять до того, що музика, що відтворюється, стає дуже далека від оригіналу, втрачає емоційність і не доставляє справжньої насолоди яка повинна, а акустичні системи не зможуть розкрити свій потенціал.
Підіб'ємо невеликий підсумок із заданого питання: з написаного вище випливає: стійки під акустику потрібні для того, щоб слухач насолоджувався оригінальним, насиченим, не побоюся цього слова «смачним» звучанням своєї акустичної системи, а не бубенячими відлуннями і пригуками предметів не призначених для встановлення акустичних колонок та систем.
Які ж вибрати стійки та підставок під акустику і на що звертати увагу
Всі сучасні стійки під акустику представлені варіантами в різному виконанні (варіанти оздоблення, матеріал, дизайн і функціональність виробу), що дозволить кожному придбати якісну та естетично привабливу модель, яка з легкістю впишеться в будь-який інтер'єр. Тепер по порядку:
1. Варіанти обробки:
- покриття з ПВХ що імітують різні породи деревини або з привабливими візерунками та малюнками;
- шпон цінних порід дерева покритий різними морилками та лаками;
- фарба – найчастіше застосовується для стійок виготовлених з металу та MDF;
- пластик, акрил, скло.
2. Матеріал:
- листяні породи деревини (найбільш щільні – дуб, бук, модрина, груша, махагоні, клен тощо);
- MDF (дрібнодисперсна деревно-волокниста плита) – має високу щільність і масу;
- метал (сталь, алюміній тощо);
- скло, акрил – найчастіше застосовують як елемент декору або складову частину самої стійки.
3. Дизайн і функціональність - чого душа бажає і гаманець не буде сильно розчарований (не зрозумійте мене негаразд!!!)
Ще на що бажано звернути увагу - висота стійки (високочастотні динаміки повинні бути не вище, ніж 1 -1,5 метра від підлоги, а краще трохи вище вуха слухача (фронтальна, полична акустика). І звичайно ж якісна вібророзв'язка з предметами , меблями, підлогою.
Замовити або купити стійки для колонок Ви можете у нашому інтернет-мазані Stoyki-pro. У роздлілі стійки під акустику/стійки для колонок Ви знайдете для себе відповідний варіант, який задовольняє всі запити щодо візуалізації, габаритів та ціни.
Залишіть свій коментар